Wycieczka do Zamku Piastowskiego w Raciborzu

2019-12-04

4 grudnia klasa VIa udała się na wycieczkę edukacyjną do Zamku Piastowskiego w Raciborzu. Wycieczkę rozpoczęli od warsztatów ceramicznych na Zamku. Podczas zajęć zapoznali się z metodami pracy z gliną oraz różnorodnymi technikami wyrobu glinianych ozdób, które następnie wykorzystywali podczas własnej pracy. Uczniowie pod okiem pani instruktor lepili gliniane ozdoby oraz naczynia. Praca ta okazała się bardzo ciekawym i relaksującym doświadczeniem. Następnie uczniowie udali się na zwiedzanie Zamku. Wysłuchali opowieści o historii tego miejsca, jego właścicielach oraz związanych z nim legendach. Podczas zwiedzania mogli również ubrać średniowieczne stroje, zakuć się w dyby, czy zabawić w średniowiecznego rycerza. Na zakończenie wizyty zwiedzali jeden z najcenniejszych obiektów zamku – kaplicę św. Tomasza Becketa z Canterbury, która nazywana jest perłą śląskiego gotyku.