Tydzień Edukacji Globalnej w naszej szkole

2020-11-21

Tegoroczny Tydzień Edukacji Globalnej odbywał się w dniach 16 – 20 listopada 2020 pod hasłem: "To nasz świat! Uczyńmy go lepszym".

Motto, które przyświeca akcji, „Działaj lokalnie, myśl globalnie”, nigdy nie było bardziej aktualne. Potrzeba ponownego przemyślenia naszego sposobu życia – od naszych przyzwyczajeń konsumpcyjnych, poprzez sposób, w jaki odnosimy się do siebie nawzajem i do środowiska naturalnego, a także sposób, w jaki wyobrażamy sobie rolę edukacji w naszym społeczeństwie – stała się przedmiotem wspólnej troski. Teraz, bardziej niż kiedykolwiek, musimy zjednoczyć się jako globalna społeczność i realizować ambitne cele, aby chronić naszą planetę i nas samych. Uczniowie naszej szkoły podczas lekcji zdalnych po raz kolejny poznali założenia akcji. Nauczyciele przeprowadzili zajęcia promujące szeroko pojętą Edukację Globalną, a szczególnie takie zagadnienia jak: sprawiedliwy handel, ocieplenie klimatu, zanieczyszczenie środowiska, globalne współzależności, prawa człowieka, równość i tolerancja. Uczniwie bardzo chętnie angażują się w działania, a efektem tych zajęć są zdjęcia, prace i liczne dyskusje.