"Dzieci ratują gwiazdkę"

2020-12-07

To nie jest łatwy rok dla nas wszystkich, ale nie przestajemy myśleć pozytywnie, bo przecież jesteśmy Szkołą Myślenia Pozytywnego. W grudniu zapraszamy wszystkich do zabawy, zorganizowanej we współpracy z Fundacją Instytut Edukacji Pozytywnej.

Jak to zrobić? Nic prostszego!

Obejrzyjcie z rodzinami filmik, w którym Marcin Mroziński zaprasza do ratowania razem z nami gwiazdki.

Następnie porozmawiajcie o tym, co wspólnie możemy zrobić dla innych w te święta i jak możemy odnaleźć magię świąt. Możecie porozmawiać o tym, co jest dla Was ważne i za co jesteście wdzięczni z perspektywy całego roku. Podsumowując, pobawcie się kreatywnie tym zadaniem, miejcie z niego radość, a potem podzielcie się Waszymi pomysłami

Pomysły na ratowanie ducha Świąt:

- wspólne pieczenie ciasteczek z rodzicami

- tworzenie ozdób świątecznych na choinkę

- ozdabianie okien w naszych domach

- nagranie filmu z życzeniami dla szkolnych kolegów i koleżanek, nauczycieli, a może dla całego świata

- przygotowanie kartek z życzeniami dla tych, którzy ich bardzo potrzebują

- wspólny świąteczny spacer

- świateczna zabawa

Angażujcie całe swoje rodziny, także zdalnie: dzieci, rodziców, dziadków, zwierzaki. Niech duch świąt będzie odnaleziony!

Bardzo prosimy o podzielenie się z nami zdjęciami zrealizowanych pomysłów.

Zdjęcia przesyłajcie wychowawcom klas