"Wirusoochrona" w klasach I-III

2021-10-22

W październiku uczniowie klas I-III wzięli udział w akcji informacyjno-edukacyjnej pt: ,,Wirusoochrona'' organizowanej przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Rybniku.

Podczas lekcji dzieci poznały podstawowe zasady higieny osobistej, aby zapobiegać chorobom zakaźnym przenoszonym drogą kropelkową z uwzględnieniem profilaktyki koronawirusa i grypy. Nauczyciele zwrócili szczególna uwagę na przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa i higieny osobistej w okresie pandemii: zasada DDM ( dystans, dezynfekcja, maseczka).
Wielokrotnie podkreślano jak ważna dla naszego zdrowia jest aktywność fizyczna, zdrowe odżywianie i dostosowanie ubrań do warunków pogodowych. Przeprowadzono również praktyczną naukę prawidłowego mycia rąk. Uczniowie rozwiązywali krzyżówki i kolorowali obrazki, które były jednym z załączników dostarczonych przez Sanepid.