Dzień Gier Planszowych w naszej szkole

2021-10-21

10 października 2021 r. obchodzono w Polsce „DZIEŃ GIER PLANSZOWYCH”. Z tej okazji, uczniowie naszej szkoły sprawdzali swoje siły w różnych konkurencjach organizowanych w świetlicy.

We wtorek osoby chętne, w czasie wolnym zmierzyli się w układaniu „Kostki Rubika” na czas oraz w rozwiązywaniu „Sudoku”. Pierwsze miejsce w konkurencji z „Kostką Rubika zdobył Jakub Kucharzewski z klasy VIII b, na drugim miejscu uplasował się Samuel Kmieciak z klasy VII a. Trzecie miejsce zdobył Kacper Kucharzewski z klasy IV b. W Sudołku okazał się najsilniejszy Mateusz Konsek, z klasy VII b, który rozwiązał grę logiczną bezbłędnie. W środę odbyły się rozgrywki gry w „Chińczyka” oraz „Carcassonne”. W turnieju „Chińczyka” najsilniejsi z kl. IV b, okazali się kolejno: Ksawery Fabicki, Kacper Kucharzewski, Szymon Bartosz. W klasie VII b zwycięzcami gry w „Chińczyka” okazali się kolejno: Piotr Rezner, Mateusz Konsek, Paweł Rezner. Uczniowie klasy VIII a testowali swoje siły w turnieju „Carcassonne”. Pierwsze miejsce zdobyła Hanna Spandel, drugie Bartosz Łakomy, a trzecie Jan Jurasz. Piątek upłynął pod hasłem rozgrywek szachowych. W klasie IV b, najlepszym graczem okazał się Ksawery Fabicki, a w klasie VII b Eliasz Kaczmarczyk. Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy za wspólną zabawę! Do zabaw z grami planszowymi, oprócz klasy I a, dołączyła również kl. I b wraz z wychowawczynią. Najmłodsi uczniowie uczyli się zasad nowych gier, zdrowej rywalizacji, a przy tym integrowali się w mniejszych grupach.