Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

2021-11-05

Za nami październik, w trakcie którego obchodziliśmy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Tegoroczne hasło święta brzmiało: Baśnie i legendy świata. Z tej okazji w bibliotece organizowane były przez cały miesiąc różne akcje i konkursy.

W Tygodniu Pisania Listów każda osoba, która wypożyczała książkę otrzymywała liścik z dobrą wiadomością. Pod koniec miesiąca, w Dniu Postaci Fantastycznych przebieraliśmy się za dowolną postać z bajki lub baśni.
Była też akcja „Starsi czytają młodszym” podczas której, uczennice z klasy VII b i VIII a czytały dzieciom z klasy Ia, Ib i II – Legendę o Smoku Wawelskim.
Z okazji święta bibliotek był również zorganizowany konkurs plastyczny oraz tzw. „Małe konkursy
na długich przerwach” dla uczniów z klas I-IV.
O wynikach tych konkursów poinformujemy Was wkrótce.