2021-11-10

Dzień 11 listopada to dla każdego Polaka ważna data-symbol miłości do Ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i zwycięstwa. Patriotyczne święto skłania nas do refleksji nad wartością wolności i niepodległości, stanowiącymi istotny składnik narodowej tożsamości.

W tym roku uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości odpowiednio wcześniej nagrali uczniowie klasy III. Przygotowali i przedstawili montaż słowno-muzyczny, w którym nie zabrakło wierszy i pieśni patriotycznych oraz informacji historycznych. Poranek z okazji tego ważnego świeta przygotował również Samorząd Uczniowski, a wszystko zaprezentowane było przez szkolną radiolę. 10 listopada wszyscy uczniowie i uczennice naszej szkoły i przedszkola wzięli udział w uroczystym odśpiewaniu hymnu narodowego - "Mazurka Dąbrowskiego".  Wszystko po to, aby wszczepić w młode serca uczucia do własnego kraju i upamietnićtragiczne losy naszej Ojczyzny i trudną drogę do odzyskania wolności.