Wycieczka klas pierwszych do AstroLabu

2021-11-15

W poniedziałek, 15 listopada klasy pierwsze pojechały na wycieczkę do Czernicy.

Najpierw brały udział w warsztatach mydlarskich, robiąc z gliceryny piękne, pachnące mydełka w różnych kształtach. Uczniowie starannie zapakowali zrobione przez siebie mydełka, aby podarować je bliskim. Kolejnym punktem wycieczki był "Astrolab", czyli miejsce, z którego mogli lepiej poznać nasz Układ Słoneczny. Panowie prowadzili zajęcia z wielkim zaangażowaniem i bardzo ciekawie opowiadali o planetach, asteroidach, księżycach i innych ciekawostkach Kosmosu. Uczniowie mogli też popatrzeć przez lunetę na rozgwieżdżone niebo, oraz zagościć na pokładzie promu kosmicznego, żeby odwiedzić planety Saturn i Jowisz. Pierwszoklasiści pełni wrażeń wrócili do szkoły.