BohaterON – włącz historię!

2021-11-27

Zainteresowane klasy naszej szkoły wzięły udział w ogólnopolskiej kampanii o tematyce historycznej "BohaterON – włącz historię!". Kampania ma na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego.

Uczniowie odczuli podczas kampanii, że projekt ten ma ogromną moc propagowania wiedzy dotyczącej ważnej historii Powstańców. Zarówno młodsze klasy, które zapoznały się z ,,Niebajką o Powstaniu Warszawskim", jak i starsze, które zobaczyły wykład online z kanału na You Tube ,,Co za historia" - doświadczyły, że historia jest obok nas. Efektem tego wirtualnego spotkania z Powstańcami były interesująco wykonane plakaty klasy 8b i laurka klasy 1b. Prace zaprezentowali uczniowie podczas warsztatów na lekcjach wychowawczych. Takie formy realizacji młodych ludzi wzmocniły ich poczucie tożsamości narodowej i wpłynęły na pogłębienie postaw patriotycznych.

Żywa historia prowadzona w naszej szkole, kolejny raz pokazała, że można budować tak potrzebną w dzisiejszym świecie wrażliwość społeczną.