Szkoła Myślenia Pozytywnego - zadanie listopadowe

2021-11-27

W ramach zadania listopadowego Szkoły Myślenia Pozytywnego odbywają się w naszej szkole przeróżne zajęcia wspomagające dobrostan psychiczny uczniów i uczennic pt. "Samorozwój przez sztukę”.

Uczniowie klasy pierwszej, uczestniczący w zajęciach świetlicowych, w ramach tego zadania wrócili wspomnieniami do 1 września.Po wysłuchaniu bajki "O smutnej królewnie" opowiadali o emocjach jakie towarzyszyły im w dniu rozpoczęcia nauki w szkole. Staraliśmy się zapamiętać, że każdy z nas może inaczej zareagować w danej sytuacji oraz jak bardzo ważne jest wtedy zrozumienie i wsparcie drugiej osoby.
Kończąc zajęcia, uczniowie wykonali pracę plastyczną, rysując swój pierwszy dzień w nowej szkole.

Uczniowie klasy 8b przeczytali opowiadanie "Ta nowa" i poprzez plakat starali się wyrazić emocje towarzyszące zarówno nowej osobie w klasie, jak i reszczcie osób które ją witają.

Klasa Ia zajęła się tematem przeżytych emocji po obejrzanych przedstawieniach kukiełkowych. Na wcześniejszych lekcjach plastyki uczniowie wykonali kukiełki z drewnianych łyżek przedstawiające różne postacie z bajek. Następnie wykonały plakaty zachęcające do obejrzenia przedstawień . Na koniec, po przygotowaniu sceny i dekoracji i podziale na grupy "aktorów" oraz owocnych próbach, zaprezentowali swoje sztuki teatralne. Widownia po każdym przedstawieniu omawiała jakie emocje towarzyszyły podczas oglądania. Dzieci głównie odczuły radość, zadowolenie, w niektórych momentach pojawił się strach (na widok ducha), było zaciekawienie i radość, że mogli brać udział w takim doświadczeniu. Podsumowując zajęcia stwierdzili, że zawód aktora jest bardzo trudny, ale też pożyteczny, bo potrafi rozśmieszyć w smutnych chwilach i powoduje pozytywne emocje.