Uczta z "Panem Tadeuszem", czyli nie tylko z rodziną przy jednym stole

2023-01-13

Uczniowie klasy 8a stworzyli nietypową ucztę.
Podczas wspólnego biesiadowania z Panem Tadeuszem zadbano o zachowanie się przy stole i piękną oprawę szlachecką. Chłopcy usługiwali dziewczętom przy stole i zabawiali je wyuczonymi tekstami z ,,Pana Tadeusza. Młodzież tym sposobem podsumowania eposu Adama Mickiewicza, chciała zwrócić uwagę jak ważne w życiu człowieka są obyczaje.

Uczta

Na nadchodzące ferie uczniowie życzyli sobie, by choć raz udało się spożyć z rodziną wspólny posiłek, który zacieśnia przecież więzy rodzinne.
Recytujący na lekcji ciekawe fragmenty ,,Pana Tadeusza" przekazali ogromne emocje, które nadawały życiu szlachty, ich codzienności głęboki sens. Uczniowie zauważyli, że tradycja, szacunek do dawnych czasów wpływa na budowanie lepszych relacji młodego pokolenia.