24 marca w naszej szkole zorganizowany został Dzień Matematyki połączony z Pierwszym Dniem Wiosny oraz Dniem Kolorowej Skarpetki.
Poprzez organizację tego dnia, chcieliśmy dać uczniom klas IV – VIII trochę odmiany w nauce matematyki i pokazać jej inną, rozrywkową stronę.
Uczniowie do tego dnia przygotowywali się już wcześniej.
Na początek zobaczyliśmy inscenizację dotyczącą brył obrotowych, przygotowaną przez uczniów klasy VIIa - Jagodę Mielniczuk, Alicję Kulę oraz Katarzynę Wałach pt. „Miss obrotówki”. Wszystkich przybyłych na tę uroczystość przywitali wspaniali prowadzący – Helena Dorczak oraz Sebastian Skowronek – uczniowie klasy VIIa.
Chcieliśmy pokazać, że wbrew wszelkim opiniom matematyka nie jest ani nudna ani trudna. Rozpoczęliśmy szkolne rozgrywki między klasami. Do rozgrywek stanęło 7 trzyosobowych drużyn reprezentujących każdą klasę. Uczniowie musieli zmierzyć się z sześcioma konkurencjami „Skojarzenia matematyczne”, „Wykreślanka geometryczna”, „WIOSNA - znaki rzymskie”, „Skarpetkowe sudoku”, „Rebusy matematyczne ” oraz „Kto pierwszy ten lepszy - zawody sportowe ”. Jednym z zadań było również przygotowanie “skarpetkowego “ plakatu, który został oceniony.
Na zakończenie nadszedł czas na podsumowanie szkolnych rozgrywek, podczas których:
I miejsce zajęła klasa VIII , II miejsce – klasa VII b III miejsce – klasa 4b razem z klasą 7a.
Tego dnia nasza szkoła wzięła udział w obchodach Światowego Dnia Zespołu Downa, znanego również jako Dzień Kolorowej Skarpetki. To wyjątkowe święto ma na celu zwiększenie świadomości na temat Zespołu Downa oraz promowanie równości i akceptacji.
Tego dnia uczniowie i nauczyciele przyszli do szkoły w różnokolorowych, nie do pary skarpetkach, symbolizujących różnorodność i unikalność każdej osoby. W klasach odbyły się rozmowy o tolerancji, szacunku i przyjaźni, a także warsztaty edukacyjne, podczas których dzieci dowiedziały się więcej o osobach z Zespołem Downa.
Był to dzień pełen uśmiechu, integracji i pięknych wartości. Dziękujemy wszystkim, którzy dołączyli do tej inicjatywy i pokazali, że każdy z nas jest wyjątkowy na swój sposób!
tekst: Magdalena Mieszczak, Sabina Rożek