18 czerwca uczniowie klas pierwszych poszli odwiedzić i dowiedzieć się więcej o trudnej i niebezpiecznej pracy strażaków w naszej jednostce Państwowej Straży Pożarnej w Rybniku. Zobaczyli tam wozy bojowe i ich wyposażenie gaśnicze. Mogli wsiąść do wozu strażackiego. Poznali szczegóły pracy strażaków podczas pożaru, wypadku i innych niebezpiecznych zdarzeń. Zobaczyli bardzo ciężki, ognioodporny strój strażaka i nawet lali wodę z węża strażackiego, ochładzając się przy tym. Kończąc wycieczkę strażak przypomniał zasady bezpiecznego wypoczynku podczas zbliżających się wakacji oraz bardzo ważne, numery alarmowe. Uczniowie podziękowali za pouczające zajęcia i obiecali uważać na siebie podczas letniego odpoczynku.
tekst i zdjęcia: Aleksandra Ryszka