Wyprawa na Matma Parbat II

2017-12-01

Naszym uczniom niestraszne są dalekie wyprawy – trzech śmiałków z klas szóstych Amelia Bała (VIa), Paweł Garbowski (VIa) i Marcin Kosiorowski (VIb) wyruszyli 1 grudnia na matematyczną grę miejską Matma Parbat II, której patronował Jerzy Kukuczka – polski himalaista, zdobywca 14 himalajskich ośmiotysięczników. Zadaniem drużyny było na wzór Jerzego Kukuczki zdobyć 14 szczytów (dotrzeć do 14 punktów zaznaczonych na mapie Rybnika), a następnie rozwiązać zadanie matematyczne. Jak to na każdej dobrej wyprawie drużyna miała swój ekwipunek: mapę, długopis, linijkę, planszę na pieczątki, kalkulator, notes oraz kominy. Za każdy zdobyty szczyt drużyna otrzymywała pieczątkę, a za każde dobrze rozwiązane zadanie punkty.
Nasza drużyna – Tłuste Pączki mimo trudnych warunków atmosferycznych walczyła bardzo dzielnie do samego końca, zdobywając szczyty Matma Parbat.
Jesteśmy bardzo dumni z naszych matematycznych himalaistów. Gratulujemy i życzymy zdobywania kolejnych wysokich szczytów.
Wyprawa została zorganizowana przez Społeczną Szkołę Podstawową im. J. Kukuczki w Rybniku.