2018-04-19

Olimpiada misyjna w Świerklanach
12 kwietnia 2018 roku grupa w składzie Amelia Bała, Agata Zakrzewska i Agata Kucharczyk z klasy VIA reprezentowały naszą szkołę w X Międzyszkolnej Olimpiadzie Misyjnej w SP1 w Świerklanach pt: „ I Ty możesz zostać misjonarzem”. Tematem tegorocznej olimpiady było życie i praca misyjna błogosławionej Pauliny Jaricot. Dziewczynki przygotowały plakat oraz taniec misyjny, które zaprezentowały w czasie olimpiady i rozwiązały test wiedzy o życiu i działalności Pauliny Jaricot. Po zmaganiach konkursowych grupa naszych dziewcząt wywalczyła dla szkoły grę planszową oraz mapę misyjną świata. Mimo iż nie zdobyły miejsca na podium należą im się gratulacje za zaangażowanie i pracę. Trzeba dodać, że tegoroczna postać misyjna nie należy do najłatwiejszych. Za trud podjętej rywalizacji dziękujemy!