Szkoła Pozytywnego Myślenia

2018-11-07

Klasa IV A przeprowadziła wraz z wychowawcą zadanie październikowe z projektu "Myślę pozytywnie". Zadaniem była praca zespołowa na temat  „Mojemu nauczycielowi jestem wdzięczny/ wdzięczna za…”.  Dzieci chętnie wypowiadały się na temat swoich nauczycieli. Szczególnie zwracały uwagę na cechy osobowości nauczycieli i wychowawcy. Uczniowie cenią sobie u nauczycieli wrażliwość i zrozumienie ich potrzeb. Są wdzięczne wychowawcy za spędzanie z nimi czasu w formie wycieczek, zabaw, dyskotek. Zwracają uwagę na spokój i opanowanie każdego nauczyciela z danego przedmiotu w czasie prowadzenia lekcji. Rozumieją, że bycie nauczycielem nie jest łatwe, szczególnie, kiedy uczniowie rozrabiają. Uczniowie klasy IVa wraz z wychowawcą przygotowały plakat ilustrujący ich wdzięczność nauczycielom :)

Klasa I a przygotowała piekne obrazki ilustrujące idealnego nauczyciela i sytuacje szkolne, podczas których nauczyciel jest pomocny  i ... lubiany :) Wszystkie obrazki zostały omówione na lekcji, przyklejone na plakacie i podpisane przez wychowawczynię.