2018-11-23

Konkurs Wiedzy Biblijnej… z sukcesem!
To już był XXIV wojewódzki konkurs wiedzy biblijnej, tym razem przebiegający pod hasłem „Niebo i ziemia przeminą, ale słowa moje nie przeminą” (Łk 21,33) W tym roku lekturą stała się Ewangelia świętego Łukasza. To bardzo trudy konkurs, ale i ciekawy. Biorąc udział w zmaganiach konkursowych należy wykazać się dużą znajomością Ewangelii, trzeba też zapamiętać ważne cytaty, miejsca i postacie. Najpierw odbył się w październiku etap szkolny, w którym wzięło udział 8 uczestników z klas IV do VIII. Byli to: Nataniel Piechaczek z kl. IVb, Mateusz Krawiec, Oliwia Krakówka, Jakub Kucharzewski, Oliver Stasiak z klasy Vb, Wojciech Dusik z klasy VIb oraz Aleksandra Wlaź i Weronika Wałąch z klasy VIIIa.
Najlepsi w zmaganiach szkolnych: Weronika Wałach i Aleksandra Wlaź z klasy VIIIA oraz Oliwia Krakówka z klasy VB przeszli do etapu rejonowego, który miał miejsce 22 listopada w Świerklanach. Tam na 38 uczestników etapu rejonowego dekanatu Niedobczyce Weronika Wałach zdobyła I miejsce i przeszła z maksymalną ilością punktów do finału wojewódzkiego, a Oliwia Krakówka zdobyła 3 miejsce. Gratulujemy im tych wspaniałych wyników i znakomitej wiedzy biblijnej. Teraz Weronikę czeka etap wojewódzki w diecezji gliwickiej, dlatego życzymy jej ogromnego sukcesu. Powodzenia!