Archiwum: styczeń 2024

2024-01-02

Klasy IIa IIIa i IIIb zrealizowały I etap międzynarodowego projektu „Czytam z klasą – lekturki spod chmurki”, w tym roku pod hasłem: "Na tropach dobroczynności". I etap projektu, który uczniowie zrealizowali nosił hasło: „Bądź dobry dla ludzi”. Przeczytaną lekturą tego etapu był „Pan Pozytywka”, przez którą uczniowie zabawili się w detektywów rozwiązujących klasowe zagadki. Realizując pierwszy etap uczniowie starannie i sumienie uzupełniali swoje Lekturniki. Wyjątkowym dniem w całej szkole był dzień życzliwości. Klasa IIa przerobiła używane, stare kredki na nowe. W ten sposób uczniowie dali drugie życie kredkom i przeznaczyli je na kiermasz świąteczny. Na zajęciach plastycznych i technicznych klasy trzecie ze skarpetek wykonały śmieszne pacynki oraz drewniane, kolorowe zakładki, które na pewno przydadzą się w czasie czytania kolejnej lektury etapu drugiego.

2024-01-05

W grudniu w szkole odbył się konkurs plastyczno-językowy pt. My Christmas Card. Uczestnicy wykonali świąteczne kartki z życzeniami w języku angielskim. Wszyscy uczniowie naszej szkoły wzięli udział w głosowaniu w dwóch kategoriach. Oto zwycięzcy:

2024-01-05

Uczniowie klas V-VIII po raz kolejny brali udział w ogólnopolskiej kampanii "BohaterOn – włącz historię!".

Misją projektu jest tworzenie i przekazywanie wiedzy historycznej –szczególnie tej dotyczącej Powstania Warszawskiego – w atrakcyjnej dla młodych ludzi formie oraz nowoczesna edukacja patriotyczna.

2024-01-12

10 stycznia w piękny zimowy dzień klasa 3a poszła na wycieczkę do Urzędu Skarbowego w Rybniku na zaproszenie Pani Naczelnik. Po serdecznym powitaniu uczniowie mogli podejść do okienka informacyjnego i zadać obslugującym klientów urzędnikom pytania, jedno z nich brzmiało: "Dlaczego trzeba płacić podatki?". Po uzyskaniu wyczerpujących odpowiedzi uczniowie poszli do Sali Narad, gdzie czekał pyszny poczęstunek i ciepła herbatka.

2024-01-26

25 stycznia klasy trzecie zaprosiły do szkoły szanownych gości. Zorganizowali akademię dla swoich Babć i Dziadków z okazji ich styczniowego święta. Recytowali wiersze, śpiewali piosenki z akompaniamentem instrumentalnym, grali na flecie. Wszyscy artyści byli bardzo przejęci, co świadczy o tym jak wielkim szacunkiem i uczuciem darzą swoich Dziadków i Babcie. Po występach dzieci zaprosiły gości do " ścianki" , na której wisiały prace plastyczne przygotowane przez nich jako prezenty dla zaproszonych gości. Następnie przy kawce, herbatce i pysznym cieście zaczęly się rozmowy i integracja pokoleń. Wdzięczni i wzruszeni seniorzy zrobili zbiórkę pieniędzy dla swoich wnuków. Dzięki ich hojności uczniowie będą mogli zorganizować wycieczkę do kina.

2024-01-27

25 stycznia w naszej szkole odbyło się spotkanie klas I-III z policjantem, który przypomniał dzieciom o najważniejszych zasadach bezpiecznego zachowania się i reagowania w sytuacjach trudnych.

Tego samego dnia wszyscy uczniowie wzięli udział w zajęciach przygotowanych przez strażaków. Przypomniano najważniejsze zasady udzielania pierwszej pomocy, jak zachować się w przeróznych sytuacjach niebezpiecznych, które mogą zdarzyć sie podczas ferii zimowych. Uczniowie też mogli poćwiczyć praktyczne umiejętności niezbędne przy udzielaniu pierwszej pomocy poszkodowanym.