Archiwum: listopad 2020

11 listopada Rocznica Odzyskania Niepodległości
2020-11-08

11 listopada to szczególna data dla każdego Polaka. Tego dnia 1918 roku Polska po 123 latach niewoli odzyskała niepodległość. Zwykle w szkole organizowaliśmy uroczystą akademię z tej okazji. W tym roku, ze względu na zaistniałą sytuację, w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo, świętowanie będzie miało charakter symboliczny. W ramach obchodów tego święta zachęcamy Was drodzy uczniowie, abyście wraz z rodzinami i najbliższymi przyłączyli się do akcji „Niepodległa do hymnu”. Wystarczy o godz. 12.00 włączyć jedną z większych stacji radiowych lub telewizyjnych i przyłączyć się do śpiewania Mazurka Dąbrowskiego, który będzie emitowany na antenie.
Tym z Was, którzy lubią nowe technologie polecamy gry edukacyjne „Godność, wolność i niepodległość” dostępne na stronie https://niepodlegla.men.gov.pl/niepodlegla/#/, w czasie których możecie sprawdzić Waszą wiedzę, wykonując ciekawe historyczne misje.

2020-11-12

Mimo, że uczymy się zdalnie, dzielimy się naszymi sposobami świetowania 11 listopada. Uczniowie naszej szkoły przesłali nam swoje zdjęcia. Zapraszamy do galerii.

2020-11-16

Na przełomie października i listopada bieżącego roku zorganizowano w szkole konkurs plastyczny o dowolnej technice wykonania, pt. „Drzewo”. W konkursie mogli wziąć chętni uczniowie w dwóch grupach wiekowych: klasy I – III oraz IV – VI. Z pośród 19 prac, wyłoniono 5 najciekawszych: I miejsce: Anna Podeszwa, kl. 7a, II miejsce: Szymon Szczotok, kl. 6b. Z młodszej grupy zwyciężyli: I miejsce: Szymon Zydek, kl. 3b, II miejsce: Amelia Nankiewicz, kl. 3a, III miejsce: Helena Dorczak, kl.3a. Gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie.

2020-11-19

20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. Sprawdź, jak możesz wspólnie z UNICEF świętować ten dzień, pokazując, że prawa wszystkich dzieci są ważne i że każdy z nas może zaangażować się w akcję pomocową na rzecz dzieci w Jemenie.

2020-11-21

Tegoroczny Tydzień Edukacji Globalnej odbywał się w dniach 16 – 20 listopada 2020 pod hasłem: "To nasz świat! Uczyńmy go lepszym".

23 listopada - Światowy dzień bez kupowania
2020-11-23

W ramach niedawnego Tygodnia Edukacji Globalnej zachecamy do zapoznania się z historią tego dnia na stronie https://www.ekokalendarz.pl/swiatowy-dzien-bez-zakupow-czyli-czego-nie-kupujemy/#more-3615

2020-11-24

25 listopada obchodzone jest na całym świecie bardzo sympatyczne święto - Dzień Pluszowego Misia. Wszystko zaczęło się w 2002 roku, kiedy to pluszowa zabawka miś (Teddy Bear) obchodził swoje setne urodziny. Również nasza szkolna biblioteka, co roku bardzo hucznie obchodziła urodzinki pluszowego misia.
Niestety, tym razem jest nieco inaczej. Żeby jednak nie zapomnieć o tych wszystkich przesympatycznych misiowych przytulankach, niektórzy nasi uczniowie postanowili przesłać nam zdjęcie ze swoim ulubieńcem  Dziękujemy!!!

2020-11-24

Podczas tegorocznego Miesiąca Bibliotek Szkolnych zostało ogłoszonych w naszej bibliotece kilka konkursów. Z różnych nieprzewidzianych przyczyn, dopiero teraz ogłaszamy ich podsumowanie.