Archiwum: kwiecień 2021

2021-04-01

W tym roku kolejny raz obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Matematyki. Niestety nie mogliśmy się spotkać wszyscy na sali gimnastycznej podczas wspólnej zabawy. Dla odmiany trochę inaczej wyglądały zdalne lekcje matematyki. Uczniowie brali udział w zabawach i grach matematycznych. Mieli również okazję wykazać się umiejętnościami plastycznymi i informatycznymi, wykonując matematyczny plakat pod hasłem: „ Ziemia się liczy”.

2021-04-08

Przed świętami wielkanocnymi w naszej szkole ogłoszony został konkurs świetlicowy pt. "Zając wielkanocny". Zainteresowani uczestnicy mieli za zadanie wykonać dowolną techniką, pracę plastyczno - techniczną, w formie przestrzennej. Mimo zawieszenia zajęć stacjonarnych w szkole, uczniowie nie zniechęcili się do prac plastycznych, a wielu pięknie zaangażowało się w konkurs. Do szkoły napłynęło wiele prac, wykonanych różnymi technikami i z różnych materiałów.

2021-04-08

Z okazji pierwszego dnia wiosny ogłosiliśmy konkurs fotograficzny. Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy przesłali nam swoje zdjęcia dokumentujące pierwsze oznaki wiosny w przyrodzie.
Wyniki konkursu:
Miejsce pierwsze - Maria Wałach klasa 7a
Miejsce drugie – Kajetan Płaczek klasa 3a
Miejsce trzecie – Natalia Nowakowska klasa 7b
Gratulujemy zwycięzcom!

2021-04-16

Nasi uczniowie brali udział w kolejnych zajęciach w ramach programu Myślę Pozytywnie.

Na zajęciach koncentrowaliśmy się na tym, jak ważna jest dobra komunikacja i dzielenie się… dobrymi słowami. W szczególności chcielismy pokazać, jak nasze słowa mogą pozytywnie wpływać na innych. Dawać im radość, wspierać ich w trudnych chwilach, dawać wytchnienie i poczucie, że nie są sami.
Uczniowie i uczennice klasy 4 przygotowali tablice ogłoszeń, które powiesili w swoich domach. Mogli przekonać się, jak ważnymi prezentami, które mogą ofiarować innym, są ich uwaga, czas i uprzejme słowa.

2021-04-19

19 kwietnia 1943 r. – 78 lat temu – wybuchło powstanie w getcie warszawskim. Był to pierwszy w okupowanej Europie miejski zryw przeciw Niemcom. W ramach obchodów rocznicy wybuchu powstania Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN po raz dziewiąty zorganizowało akcję społeczno-edukacyjną Żonkile. Uczniowie klas starszych mieli okazję zgłębić swoją wiedzę na temat tego wydarzenia, korzystając ze specjalnie przygotowanych rocznicowych materiałów edukacyjnych. Wykonywali również żonkile – symbol szacunku i pamięci o powstaniu.

Szczegóły akcji znajdziecie na stronie https://www.polin.pl/pl/zonkile

Wyniki konkursu „Roboty nie z tej Ziemi”
2021-04-21

Zakończył się, zorganizowany z okazji Roku Stanisława Lema, konkurs plastyczny pt. „Roboty nie z tej Ziemi”. Niekwestionowanym zwycięzcą konkursu został Nataniel Piechaczek z klasy VIb za piękny projekt KANAPKO-BOTA. Natanielowi gratulujemy, zaś dyplom i nagroda zostaną wręczone po powrocie uczniów do szkoły.

2021-04-26

Obchodzony w tym roku po raz 27. Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, tradycyjnie poświęcony jest promocji literatury i czytelnictwa, a także problematyki związanej z ochroną praw autorskich. Co roku staje się okazją do dyskusji na temat roli książki jako źródła wartości i wiedzy, a także skarbnicy dziedzictwa niematerialnego i różnorodności kulturowej oraz narzędzia dialogu. Nasi uczniowie przesłali swoje propozycje książek, które ich zdaniem warto przeczytać.

źródło: https://www.unesco.pl/article/1/23-kwietnia-swiatowy-dzien-ksiazki-i-praw-autorskich/

2021-04-30

1, 2 i 3 maja to nie tylko wolne dni od nauki, ale przede wszytskim ważne dni dla każdego z nas.

Konkurs na plakat promujący Międzynarodowy Dzień Mediacji
2021-04-30

Aby uświetnić obchody Międzynarodowego Dnia Mediacji i Tygodnia Mediacji, przypadające w październiku, Ministerstwo Sprawiedliwości zaprasza dzieci i młodzież do udziału w konkursie na plakat promujący mediację - alternatywny do procesu sądowego sposób rozwiązywania sporów. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. Ma pomóc w upowszechnieniu wiedzy na temat mediacji i zachęcić do korzystania z niej. Zadanie konkursowe polega na stworzeniu plakatu promującego mediację – jedną z metod polubownego rozwiązywania sporu.

Regulamin konkursu znajduje się n stronie https://www.gov.pl/web/sprawiedliwosc/konkurs-na-plakat-promujacy-miedzynarodowy-dzien-mediacji

Zachęcamy uczniów do wzięcia udziału. Wszelkich dodatkowych informacji udziela pani Aneta Wysocka i pani Monika Moskwa