Archiwum: czerwiec 2022

2022-06-01

19 maja klasy pierwsze pojechały do Osin na lekcję regionalizmu pt. "W gospodarstwie domowym". Poprzez żywą lekcję i warsztaty plastyczno – muzyczne uczniowie zapoznali się z dawnymi zwyczajami, gwarą i obrządkiem gospodarstwa domowego na Śląsku.

2022-06-02

31 maja uczniowie klasy 5 i 6 wzięli udział w wycieczce do Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach. Uczniowie poznali kopalnię srebra wpisaną na Listę światowego dziedzictwa UNESCO, dowiedzieli się kim byli tarnogórscy gwarkowie,  jak działała maszyna parowa, które zrewolucjonizowała tutejszy przemysł, zobaczyli przodki górnicze z przełomu XVIII i XIX wieku oraz przepłynęli łodzią podziemną rzekę (270 m).

2022-06-06

3.06.2022  – tę datę zapamiętamy na długo, bo właśnie tego dnia odbył się pierwszy od dawna Festyn Rodzinny w naszej szkole. Dopisało wszystko – humory dzieciaków, obecność rodzin naszych uczniów, atrakcje dla każdego, smaczne jedzenie, a nawet pogoda, która tego dnia była słoneczna i prawdziwie letnia!

2022-06-17

W maju biblioteka ogłosiła dwa konkursy dotyczące uwielbianej przez czytelników na całym świecie serii książek J. K. Rowling o niesamowitych przygodach Harrego Pottera.
Był więc konkurs plastyczny na namalowanie dowolnej postaci z całego cyklu książek oraz konkurs czytelniczy dotyczący pierwszej części, czyli książki pt. „Harry Potter i Kamień Filozoficzny”.

2022-06-20

W środę 15 czerwca 2022r. klasy pierwsze korzystając z pięknej i słonecznej pogody wybrały się na rynek w Rybniku.
Spacer po pięknym rybnickim rynku, podpatrywanie gołębi oraz lody dla ochłody sprawiły wiele radości i umocniły klasowe więzi.

2022-06-20

15.06 Klasy 6 i 7a wybrały się na wycieczkę do Opolskiego Zoo. Pogoda dopisała, każdy uczeń spędził ten dzień z uśmiechem na ustach. Zakończeniem wycieczki były zakupy pamiątek w sklepiku - magnesów ze zwierzętami jaki i maskotek.

2022-06-20

14 czerwca klasa 8a i 8b wybrały się na ostatnią wspólną szkolną wycieczkę. O godzinie 8.00 wyjechaliśmy w stronę Olkusza, gdzie dołączyła do Nas sympatyczna Pani przewodnik znająca się świetnie na Ojcowskim Parku. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Groty Łokietka. Później ruszyliśmy w kierunku m.in. Źródełka Miłości, Bramy Krakowskiej, słynnej Maczugi Herkulesa oraz Zamku w Pieskowej Skale.

2022-06-21

We wtorek 21 czerwca odbyła się w Teatrze Ziemi Rybnickiej uroczysta gala. Podczas uroczystości wyróżnienia z rąk prezydenta Piotra Kuczery i zastępcy prezydenta Wojciecha Świerkosza otrzymali Prymusi i Stypendyści.

Karolina Bierza, uczennica klasy 8a naszej szkoły, otrzymała oba tytuły - Prymusa oraz Stypendystki w dziedzinie nauki - jako jedna z 10 osób w całym Rybniku. Karolina jest Laureatką Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z języka polskiego, organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Katowicach. Naszej uczennicy towarzyszyła pani dyrektor Aleksandra Koczy, opiekunka - pani Aneta Wysocka, rodzice, dziadkowie oraz brat, absolwent naszej szkoły, który również otrzymał tytuł Prymusa - obecnie uczeń I LO w Rybniku. Wśród nagrodzonych uczniów byli również inni nasi absolwenci, z których jesteśmy ogromnie dumni. Wszystkim nagrodzonym życzymy kolejnych sukseców, wspaniałych planów i zdobywania kolejnych celów.

Źródło zdjęć : portal Jeżech z Rybnika https://www.facebook.com/gazetarybnicka/

2022-06-23

W ostatnim tygodniu roku szkolnego przeprowadzono z uczniami i uczennicami zajęcia na temat refleksyjności i umiejętności dostrzegania dobra w swoim życiu. Zajęcia te podsumowały nasz udział w tegorocznej edycji Szkoły Myślenia Pozytywnego i były okazją do podsumowania całego roku szkolnego.

2022-06-24

W ostatnim tygodniu roku szkolnego odbyła się w naszej szkole zbiórka makulatury na rzecz chorego na SMA Mikołajka Kubali z Wodzisławia Śląskiego. Udało się zebrać i przewieźć do punktu zbiórki ogromną ilość makulatury. Dziękujemy wszystkim uczniom i rodzicom zangażowanym w akcję, a szczególnie paniom Jadzi i Kasi, za transport makulatury! Dziękujemy za Wasze ogromne serca!