Archiwum: wrzesień 2022

2022-09-01

1 września w naszej szkole rozpoczęliśmy uroczyście nowy rok szkolny oraz przywitaliśmy pierwszoklasistów.

2022-09-11

W piątek 9 września klasy pierwsze udały się wycieczkę do Zagrody Trzy Siostry w Rybniku. Dzieci miały okazję poznać i nakarmić wiele zwierząt. Pani Martyna z Zagrody opowiadała dzieciom o zwyczajach zwierząt mieszkających w Zagrodzie. Największą atrakcją był jednak spacer po lesie podczas którego każdy mógł samodzielnie poprowadzić alpakę.

2022-09-16

W naszej szkole odbyło się Pasowanie na Czytelnika Biblioteki uczniów klas pierwszych. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Najmłodsi uczniowie mogli zapoznać się z pracą biblioteki, poznać zasady wypożyczania książek oraz regulamin biblioteki. Każdy z uczniów otrzymał pamiątkowy dyplom Pasowania na czytelnika, kolorowankę oraz zakładkę do książki.

2022-09-17

16 września na terenie naszej szkoły odbyła się Biesiada Śląska - zorganizowana w ramach Budżetu Obywatelskiego miasta Rybnik. Podczas biesiady na scenie można było zobaczyć występy uczniów naszej szkoły i przedszkola, szkoły Egida oraz zespołu Jacka Kieroka - gwiazdy wieczoru.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji

2022-09-18

W czwartek 15 września obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Kropki. Zaprosiliśmy wszystkich uczniów do wspólnej zabawy, zwracając uwagę na to, że każdy ma jakiś talent, wystarczy tylko w siebie uwierzyć.

2022-09-23

21 września uczniowie klasy 2a i 2 b pojechali na wycieczkę do muzeum światła i koloru w Gliwicach. W pięknie zaaranżowanych kolorowych pokojach robili sobie zdjęcia i słuchali ciekawostek o danym kolorze. Mogli też poskakać przy interaktywnej ścianie, a na wirtualnym wielkim ekranie obserwowali pokolorowane przez siebie, a później ożywione zwierzątka. Po krótkiej przerwie świetnie bawili się na kolorowym placu zabaw i robili zakupy w sklepiku z pamiątkami. Wycieczka do Fanzeum sprawiła wszystkim ogromną radość i mnóstwo zabawy.

2022-09-28

Z okazji obchodzonego we wrześniu Dnia Sprzątania Świata uczniowie klasy 2a przynieśli przedmioty z odzysku i tworzyli z nich Śmieciowe Potwory. Podczas tworzenia dzieł poruszali temat segregacji śmieci, recyklingu oraz wykorzystywania niepotrzebnych rzeczy do przerobienia w coś innego np. w takie śmieciowe potwory, które można wykorzystać do zabawy, ozdoby czy jako własnoręcznie wykonany prezent. Podczas pracy wszyscy świetnie się bawili.