Archiwum: październik 2021

2021-10-01

W piątek 1 października w naszej szkole po raz kolejny obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (akcja edukacyjna prowadzona w szkołach na całym świecie).

2021-10-03

W poniedziałek 27 września odbyły się wybory do Samorządu Szkolnego. Poprzedziła je kampania wyborcza. Kandydaci przygotowali plakaty wyborcze, w których umieścili swoje pomysły i propozycje działań na rzecz społeczności uczniowskiej.

2021-10-11

W piątek 8.10. klasa Ia świętowała przypadający na 10.10. Dzień Gier Planszowych. Uczniowie przynieśli swoje ulubione planszówki i świetnie się bawili podczas rozgrywek. Gry pomogły w zintegrowaniu całej grupy oraz nauczyły zasad "zdrowej rywalizacji".

2021-10-11

4 października klasy 4 wraz ze swoimi wychowawcami wybrały się na wycieczkę do Kopalni Soli w Wieliczce.

2021-10-12

11 października, w przepiękny i słoneczny dzień, klasa 5 i 6 wybrały się na długo oczekiwaną wycieczkę w Beskidy. Ogromną atrakcją wycieczki był przejazd kolejką gondolową na Szyndzielnię. Spacer w jesiennej aurze był wyjatkowo przyjemny, widoki zapierały dech w piersiach, a odpoczynek w schronisku na Szyndzielni i na Klimczoku był głównym punktem programu. O górach i nie tylko niezwykle ciekawie opowiadał nam przewodnik beskidzki - pan Radosław.

2021-10-12

Klasa II odwiedziła planetarium w Czernicy. Podziwiali planety, gwiazdy i księżyce. Uczniowie siedzieli w symulatorze lotów i zobaczyli jak wygląda Ziemia nocą. Na koniec wszyscy uczestniczyli w warsztatach mydlarskich, na których było bardzo pachnąco.

2021-10-13

W środę 13.10. uczniowie klasy Ia przyrządzali pyszne, zdrowe i kolorowe kanapki. Uzbrojeni w fartuszki, deseczki do krojenia i plastikowe nożyki zabrali się ochoczo do pracy. Kanapki przedstawiały ciekawe postacie: pojawiła się myszka, sowa czy wesołe ludziki. Wszystko wyglądało bardzo apetycznie. Po ciężkiej pracy uczniowie zajadali swoje arcydzieła aż im się uszy trzęsły!

2021-10-13

Uczniowie klas pierwszych mieli okazję w ostatnim czasie odwiedzić bibliotekę szkolną, by zapoznać się z pracą biblioteki, poznać zasady wypożyczania książek oraz regulamin biblioteki. Uczniowie wysłuchali też opowiadania
o bibliotecznych przygodach żółwika Franklina. Na koniec zaś, każdy uczeń na pamiątkę pierwszych odwiedzin
w bibliotece otrzymał zakładkę do książki.

2021-10-18

14 października obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej i właśnie tego dnia w naszej szkoły odbyło się uroczyste pasowanie klas I na uczniów.

Kochanym uczniom i uczennicom klasy Ia i Ib życzymy samych radości, sukcesów i wspaniałych lekcji w naszej szkole. Powodzenia!

2021-10-18

15 października w klasie II odbyło się Kanapka Party. Najpierw każdy z uczestników przygotował kanapki, a później odbyła się wspólna uczta. Warunek był jeden: kanapki musiały być zdrowe. Było pysznie!

2021-10-21

10 października 2021 r. obchodzono w Polsce „DZIEŃ GIER PLANSZOWYCH”. Z tej okazji, uczniowie naszej szkoły sprawdzali swoje siły w różnych konkurencjach organizowanych w świetlicy.

2021-10-22

W październiku uczniowie klas I-III wzięli udział w akcji informacyjno-edukacyjnej pt: ,,Wirusoochrona'' organizowanej przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Rybniku.

2021-10-29

28 października miał miejsce w naszej szkole Dzień Postaci Fantastycznych. Tematem były postaci ze świata bajek, baśni i fantasy. Było kolorowo, różnorodnie i "fantastycznie".

Oto fotorelacja z tego dnia!