Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek w naszej szkole już 9 listopada

2023-10-25

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek oficjalnie przypada 5 listopada. W naszej szkole na baśniowe celebracje zapraszamy w czwartek – 9 listopada.

Tego dnia zapraszamy wszystkich bez wyjątku – uczniów i pracowników szkoły do przebrania się za postaci z bajek. Niech tego dnia będzie bajecznie, kolorowo i bardzo radośnie!

Liczymy na Wasze zaangażowanie, kreatywność i dystans do siebie - niech przykład idzie z góry! :))

Dzień Postaci z bajek

Co będzie się działo:

· Na przerwach zapraszamy chętnych przebranych uczniów do „Bajkowego quizu”. W tym celu należy szukać na szkolnych korytarzach baśniowych postaci z baśniowym koszyczkiem pełnym pytań i... nie tylko ;-)

· W bibliotece na 3 i 4 lekcji będziemy czytać naszym Pierwszakom bajkę pt.: „Kot w butach".

· O godz. 11:45 (na początku 5 lekcji) zapraszamy wszystkich przebranych do wspólnego zdjęcia na hol na 1 piętrze.

· Zachęcamy wychowawców klas i polonistów do głośnego czytania w klasach fragmentu jednej z baśni.

· Każdy uczeń, który wcieli się w baśniową postać będzie tego dnia zwolniony z pytania!

· Jednocześnie przypominamy o konkursie fotograficznym „Mój bajkowy świat” – na zdjęcia w formie elektronicznej czekamy do 13 listopada. Regulamin konkursu dostępny na stronie szkoły oraz w bibliotece. Podsumowanie konkursu 16.11.2023.

Zapraszamy do licznego udziału! :)